Adolf


objavil sa, doslova a do písmena sa objavil v záhradkarskej lokalite neďaleko Košíc. Motkajúci sa špinavý psík s čudnou kožou, zanedbanou srsťou a vľúdnym, rezignovaným pohľadom.

Okamžitá návšteva veteriny potvrdila veľmi zlý stav kože. Extrémne zablšený psík, ktorý má rozsiahlu alergiu na blšie kúsance. Tento stav jeho srsti a kože je dlhodobý (neriešený človekom, ktorý si hovoril majiteľ a vyhodil ho), preto má rozsiahle zápaly a zmeny štruktúry kože. Adolfovi boli predpísané kúpele, lieky a o pár dní kontrola. Keďže nevieme čo, počas dní kedy sa túlal, žral a objavili sa problémy pri vyprázdňovaní, Adolf dostal diétu a budeme pozorovať zmeny. Verím, že zmeny už len k lepšiemu.

Adolf je psík, ktorý mal úlohu pripúšťať a pripúšťať aby sa rodilo čo najviac lacných šteniatok. Psík s toľkými parazitmi, zápalmi, nulovou starostlivosťou,

18.6.2015 - Adolf začína absolvovať liečbu kože. Šampón, denné kúpanie, dezinfekcia najviac postihnuTých miest. Neskutočná vďaka trpezlivej Bajke a jej lásku k týmto psíkom.

19.6.-22.6.2015 - Adolf si víkendoval so psími kamarátmi.

Toto som dostala ako správu po víkende od jeho dočasnej paničky:
"Ahoj, Adolf úplne super. Je to neskutočne kľudný psík. Stále spí vo svojom peliešku, ktorý si samozrejme vybral sám, keďže prepravka sa mu nepáčila. Nevyvoláva konflikty, s každým sa znesie úplne v pohode. Každé ráno ma samozrejme musí privítať, vyšplná sa mi na ruky a snaží sa dávať pusinky. Od radosti si vie trošku cvrknúť. Inak hygienické návyky má na 100%, s tým nie je vôbec problém. Na voľno som ho nepustila, asi by na zavolanie ešte neprišiel. Konečne začal pekne papať. Dostáva dvakrát denne a stále sa do mäska neskutočne pustí, veľmi mu chutí. Čo sa týka srsti, vidno že to bola alergia na blchy. Koža ho už vôbec nesvrbí, má tam samozrejme ešte lysé miesta, ale už sa mu to pekne dáva dokopy. Nie je to zaparené ani červené. Svojmu pánovi bude naozaj robiť len radosť." ... toľko citát z dočasnej opatery. Mám neuveriteľnú radosť. Adolf ako na mňa zapôsobil, tak sa aj správa. Bude to správny buldočí gentleman.

Adolf je adoptovaný. Do novej rodiny išiel po kastrácii a preliečení, býva pri Bratislave.


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2018
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog