Buldoček Béďa


Brala jsem si ho z útulku jako starého a slepého 30.11.2008 . Doma jsme zjistili, že je i hluchý. S čistotností si nedělal problémy, ulevil si kdekoli, asi jak byl zvyklý z útulku. Takže jsme zahájili časté venčení, ale stejně se někdy vyčural doma. Byla jsem z toho dost zoufalá.

Hned v pondělí jsme jeli na veterinu na vstupní prohlídku .Výsledek troje kapičky do očí, protože se mu netvoří slzy a oči jsou zanedbané, zvětšená prostata a věk 10-11 let. Jen srdíčko si pan doktor chválil, to je silné. Dostali jsme ještě dietu, kvůli průjmu , objednali se na kompletní očkování, protože očkovací průkaz neměl a jeli domů. Od začátku neměl problém chodit na vodítku, takže jsem začala trénovat na slepeckého psa (se střídavými úspěchy). Celkem dost rychle se naučil vykonávat potřebu venku a přes noc v pohodě vydrží do rána, jen si sám neřekne, tak to musím hlídat já.Takže náš denní rozvrh vycházek je : ráno kolem šesté hodiny se mnou, mezi druhou a třetí se synem, kolem páté se mnou a mezi devátou a desátou večer se mnou.V sobotu a neděli si v pohodě přispí do půl deváté.Jen nechce sám vyjít ven, tak ho musím ven vynést. Venku už v pohodě běhá a domů dojde sám. Ze začátku, když jsem ho pohladila, tak se přikrčil.V současné době se také přikrčí, když se na něj nečekaně sáhne, ale nikdy se neohnal, ani nezavrčel. Trvalo nějakou dobu, než začal vrtět ocáskem.Teď už mně vítá vrtěním. V jídle je nevybíravý, hlavně když je toho hodně.

Takže po skoro 4 měsíčním soužití shrnu:
Oči vykapáváme a dost se zlepšily, ne že by viděl , ale na pravém oku se tvorba slz zlepšila, na levém oku má asi vyoperovanou slznou žlázu, takže to je horší, ale při používání cyklosporinových kapiček a umělých slz se určitě zlepšila pohoda očí. Postupně, jak se zabydloval, začal reagovat na ostré a hlasité zvuky, podle špatné orientace směru zvuku, bych řekla, že slyší na jedno ucho víc. Ze začátku jsem s ním spala v kuchyni, aby nebyl sám, to spal u gauče na mých bačkorách. Do pelíšku si zpočátku odmítal jít lehnout. Vlezl tam, až když jsem mu tam dala svojí bačkoru.Nejspíš mu nevyhovovalo umístění. Po přestěhování pelíšku blíž ke gauči už byl spokojen.Pelíšek už přijal za svý a používá ho i jako svůj azyl. Když nechce ven, uteče mi z chodby a honem hopne do pelíšku, rošťák.Po dietě Hills jsme přešli na granule Brit Care Senior - Béďovi chutná, má po nich krásné bobíky, minimálně prdí a smrdí a i z tlamy mu už není tak cítit. Ze začátku to byla opravdu síla.

Krásně se sžil s mými kočkami a i když nespí společně v jednom pelíšku, jsou tým. Kocour Bertík s námi začal chodit na odpolední a večerní procházky a někdy jde i kočka Eliška.Bertík potom po procházce vyžaduje také k jídlu psí granule. Venku, když je Béďa na vodítku, plno lidí ani nepozná, že nevidí.
 
Je to věčný optimista, vždy dobře naložen, nadšeně si užívá drbání a mazlení, není nijak lekavý, ani bojácný vůči lidem a ostatním psům.

Jediný problém jsou schody. Nahoru mu to jde . Ale dolu sejít se bojí, když
nedočuchne na spodní schod.

Veronika Tlášková


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2018
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog