buldoček Barunka


Náš buldoček Matýsek měl tři roky, když jsme se rozhodli pořídit mu kamarádku. Začalo to tím, že se vydal na "rajz" se sousedovic fenkou a partou psích chuligánů za účelem "lásky". Trvalo mu celý den a kus noci než se vrátil. Určitě si všichni páníčkové dokáží představit co jsme prožívali. Tenkrát nám také každý radil - pořiďte k němu dalšího mazla a máte po starostech. Bylo rozhodnuto také proto, že se nám zdál stále smutný a bez zájmu o cokoli.

Po nějaké době jsem při hledání druhého buldočka narazila na stránkách frbulu na informaci, že se v útulku nachází nalazená fenka. Byla tam už asi dva měsíce a tak jsem pro ni jela.

Na fotce z útulku to nebylo vidět, ale fenka byla velmi chudá, měla jen devět kilo, měla blešky a průjem, o kterém mě informovali, že je po změně krmiva - ukázalo se ale, že má parazity. Byla ale velmi milá a mazlivá a já si říkala, že je to šikulka, že si budou s Matýskem rozumět. Dali jsme jí jméno Bára.

Problém nastal ihned první den, kdy Barunka Matýska napadla, když si chtěl sednout ke mě na gauč, velmi na něj žárlila, odháněla ho a on z toho byl dost zmatený. Začali jsme Barunku tedy "vychovávat". Kdykoliv chňapla po Matýskovi, vytahala jsem jí kožich, že ho měla dvakrát větší, domlouvala jsem jí, hrozila a myslím, že dokonce i prosila (to byl vtip), ale nepomáhalo nic.. A do toho jsem ji musela učit čistotě a vykrmit ji. Dokonce jsem se uchýlila k homeopatii a za pomoci naší veterinářky jsem jí "nasadila" bachovy kapky na žárlivost, agresivitu a uklidnění.

Nechápala jsem proč ti dva spolu nevycházejí a začala jsem jí dokonce hledat nového pána. Do útulku bych ji zpět nedala. Toto trvalo čtyři měsíce. Dlouhá doba, kdy jsem měla občas nervy nadranc. A pak se nějakým zázrakem situace začala uklidňovat. Napadání a žárlivost Báry pomalu ustávala a dnes už je klid.Nevím jak si to vysvětlit, nejspíš holčička pochopila, že je u nás doma a nic jí nehrozí. Kdokoliv k nám teď přijde je přivítán dvěma krásnými buldočky,kteří teď bez sebe pomalu nedají ránu. Mají čtyři pelechy,ale lehávají spolu v jednom, hrají si a přetahují se a mazlí se s námi bez známky žárlivosti a dokonce i při jídle nejsou žádné potíže. Stálo nás to dost nervů, ale jsem ráda, že vše dobře dopadlo.

Eva Klícová


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2018
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog