Buldočky Adélka a Nelinka - těhulka


Dne 07.10.2010. se na stránkách FrBulu objevil inzerát od Hanky z Teplic sprosbou o umístění dvou buldoček – původně obou těhotných. Z ohledu vidiny odkoupení nějakým množitelem, byla zahájena další záchranná akce – opět s dobrým koncem.

Inzerát zněl: Za symbolickou cenu- TOP - Nabídka - [7.10. 2010] přenechám 2 fenky francouzského buldočka barvy strakoš, vhodné do chovu jsou obě nakryté. Předpokládaný termín porodu 20. listopad. Cena za obě 1500kč.

Od této chvíle se rozeběhla akce na vykoupení a umístění buldoček kdekoliv, jen je nepřenechat nějakému jinému množiteli. Zvažovalo se o útulku v Lanškrouně, dále pak opět umístit obě holky u Petry v Bully. Nakonec se vše rychle vysvětlilo, doladilo a zajistilo a Olga Němcová z Plzně a Hanka od Teplic se domluvily a buldočky se rozhodly u pána z Uherského Hradiště vykoupit. pak všechny čtyři zamířily do Křoví u Brna k Petře z Bully. Olga tedy zainvestovala jak benzín, tak vykoupení a myslím, že jí za to patří velký dík a možná bychom mohli i něco přispět. Zkrátka takový celodenní výlet s dobrým koncem. A teď něco málo k akci samotné.

V pátek dne 8.10.2010 vyjela Olga Němcová z Plzně a jela vyzvednout Hanku v Teplicích, pak spolu odjely do Uherského Hradiště. Tam Olga obě buldočky vykoupila. To co ale psala Hanka na FrBulu mě opět přimělo k tomu, napsat krátký příběh. Na místě předání na obě čekali dva „týpci“. Jeden velmi opálený a druhý byl v lehce podroušeném stavu. Oba prý vyšli z hnusného paneláku následováni fenkami. Obě byly hubené a Olga prý měla chuť místo pozdravu zasalutovat směrem k obličeji pánů a začala je vyslýchat. Na otázku proč jsou feny tak vyhublé, se jim dostalo odpovědi, že hubené být musí kvůli porodu. Že prý je před měsícem zachránili od množitelky, která jim poradila ať okamžitě fenky nakryjí. Sehnali si od kamará da z hospody nějakého buldočka a prý pěkně „namakanýho“ a nakryl obě a pro jistotu dvakrát. Jedna fenka je prý nakrytá určitě, druhá vypadá že ne.

Ohledně krmení bylo Olze a Hance sděleno, že se musí krmit dvacetdvojkou, ne dvacetčtyřkou, ta prý nedělá fenám dobře. Mluvili zřejmě o proteinech. Donesli i zbytek granulí z obchoďáku s cenou 99,- za 10kg.

Když se Olga ptala na jména, tak chvíli přemýšleli a nakonec řekli že Nela a Amálka. Když pak na ně holky volaly, tak ani jedna na jméno nereagovala. Jiné psi už prý nemají a Olga slíbila, že pokud najde ještě jeden inzerát, tak budou mít trable. A nakonec pánové ještě prohlásili, že jsou obě vykoupané a vyvenčené. Pánové inkasovali svoje peníze a všechny holky kousek popojely do parku a nechaly obě fenečky se proběhnout před cestou. Přitom ale zjistily, žejsou holky možná vykoupané, vyvenčené tedy rozhodně ne. Jinak se ale chovaly celkem v pohodě. Čmuchaly kolem a pamlsky zhltly, jako by nedostaly týden nic k jídlu. Pak nasedly všechny do auta a vyjely směrem Křoví k Petře do Bully. Cestou se prý s Hankou mazlily, jen Olga s Hankou  konstatovaly, že jsou obě fenky hubené, ale jinak krásné. Hanka by i tímto příběhem chtěla všem na FrBulu poděkovat, hlavní dík ale dává Olince Němcové za sponzorování paliva a vykoupení holčiček a také za ochotu odřídit takovou štreku. Dále Petře z Bully za to,že si holky vzala k sobě a za to s jakou láskou pečuje o všechny své svěřence, včetně rozkošného prasátka.

V pondělí 11.10.2010 se ozvala i Petra z Bully a informovala o tom, že obě buldočí holky jsou po sonu a že to vypadá na to, že jen jedna je těhotná, ale díky vysokému stupni gravidity je potřeba zají ještě na RTG. Obě fenky mají poškrábanou rohovku, dostávají kapičky. Očkování a odčervení se kvůli graviditě nedoporučuje. Jsou ji6 mnohem přátelštější a Bohoušek se do obou prý zamiloval. S ostatními psy jsou prý v pohodě, dětí se nebojí a opatrné jsou vůči mužskému pokolení. Začínají se už i venčit venku. Jo a holky ač jménem Nelinka a Adélka, slyší na „Holka“ a „Na“. Tak bych se chtěla moc u všech přimluvit za to, až „Holka“ nebo „Na-ty (Natálka)“ porodí, aby se nezapomněl někdo přihlásit buď o mamku nebo o štěnda a případně i o druhou fenečku!

Děkuji všem za přečtení a za případnou podporu Petry a její Bully – a hlavně, za odporu těch našich tlamiček, placatých, krásných, ušatých . . .

Doplnění 1.8.2014:
Dobrý den, četla jsem v části - naše příběhy stať o Amálce a Nelince. Já sem Nelinku adoptovala tehdy. Nelinka bohužel v březnu zemřela, v důsledku epilepsie jí prasklo srdíčko.

Snad bych sem jen ráda napsala,že je nám všem po té úžasné holčičce šíleně smutno,že nám dala mnoho krásných dní,mnoho své oddanosti a lásky a že její odchod byl pro nás šíleně otřesná věc.Bojovala 2 měsíce ,epilepsie se objevila jako stařecká a o to agresivnější v lednu 2014.Bohužel i když se naučila znova chodit a už byla na jedno očičko slepá její srdíčko už vědělo ,že to dlouho nezvládne nikdo nebyl schopen rozhodnout o jejim uspání i toto po 2 měsících udělala sama.Lékaři se snažili prodloužit její život a ona se vždy tvářila ,že o nic nejde.Bojovala jen pro nás,věděla ,že já se sní nedokážu rozloučit,lékařka nám řekla , že žila jen pro nás ona už by to jinak dávno vzdala.Všem bych chtěla za jeji záchranu poděkovat,Petře za to , že ji nechala právě nám a ta naše Nelinka nám za ty 3 roky šíleně obohatila život.Po všem čím si prošla a co vytrpěla dokázala dát tolik lásky a na lidi nikdy nezanevřela.Na vždy bude v mém srdíčku , nikdy nezapomenu.Dnes máme další odloženou fenku z FRbulu a to Terezku.Moc Vám za obě děkuji. Fujanová


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2018
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog