Betynka a Miluška

Na Frbulu v buldoček v nouzi se objevil odkaz na stránky znojemského útulku, kde přijali dvě buldočí slečny v nepříliš dobrém zdravotním a psychickém stavu – Betynku a Milušku. Betynka měla špatné oko, které vyžadovalo operaci, obě holky byly hubené, Miluška je navíc hodně plachá a nedůvěřivá a neumí chodit na vodíku. Obě chudinky si za těch 8 let, které jim odhadují, nezažily vůbec nic pěkného. Do útulku se dostaly díky hodným lidem, kteří je od odvezli od množitele. Ale i přes všechny handicapy a nelehký dosavadní život, kdy sloužily jen jako „továrny na štěňata“ jsou to krásné fenečky, které by si zasloužili nové, hodné páníčky.

Za Frbul jsem kontaktovala útulek a nabídla jim pro holky oblečky z naší sbírky. V útulku měli radost a oblečky s díky přijali. Holkám to ve „staronových“ oblečcích moc slušelo. Dokonce je teď, v mrazivém období, nosí trvale (i na spaní). Po akci s oblečky jsem měla dobrý pocit, že jsme pomohli a říkala si, že teď už víc udělat nemůžeme a budeme jen doufat, že si holky brzy najde nový páníček.

Poté jsme se rozhodli, že když jsem s útulkem v kontaktu, zjistím, kolik by stála operace Betynčina očka. Třeba bychom mohli pomoct a zvýšit tak šanci buldoček na umístění do nové rodiny. Podmínkou osvojení totiž bylo, že obě holky musí zůstat spolu. A to, že si někdo vezme hned dva pejsky z takových podmínek není příliš pravděpodobné. Zjistila jsem tedy, kolik by operace stála a vše uveřejnila na Frbulu. Bylo potřeba vybrat 6 500 Kč, což byla maximální částka, kolik by mohla operace stát v případě, že se oko podaří zachránit (pokud by se zachránit nepodařilo, operace by stála cca 2 000 Kč). Zveřejnila jsem tedy částku a udělala malý průzkum, zda by buldočkáři chtěli na Betynku přispět. Zájem byl obrovský a tak jsme z toho udělali oficiální sbírku, zveřejnili jsme číslo útulku a zhruba během jednoho dne se vybralo necelých 8 000 Kč! Ano čtete správně, vybralo se dokonce více, než bylo třeba. Všichni byli úžasní, každý poslal tolik peněz, kolik zrovna mohl, ale výše příspěvku vůbec nebyla rozhodující. Důležité je, že v dnešní nelehké době se dokážou dát dohromady lidé, kteří se vůbec neznají a přesto společně dosáhnou něčeho takového.Další den jsem oznámila pracovnici útulku, že potřebné peníze mají na účtu. Byli nadšeni a okamžitě začali jednat. Betynka šla obratem na operaci. Bohužel očko se nepodařilo zachránit, na to byl vřed na oku příliš zanedbaný a tak když už byla Betynka v narkóze, provedli i kastraci. Rozhodli se to udělat vše najednou, jelikož v jejím věku a vzhledem ke zdravotnímu stavu by jakákoliv další narkóza představovala velké riziko. Za zbytek peněz z naší sbírky se holkám ještě koupily přípravky Stronghold a nějaká ta dobrůtka.

Myslím si, že se nám povedlo dokázat, že ještě existují lidé, kterým není osud zvířat lhostejný. Jsem velice pyšná na nás všechny, kteří jsme se do akce zapojili. Nebudu tady nikoho konkrétně jmenovat, nerada bych na někoho zapomněla a myslím, že peníze zaslalo i pár lidí, kteří to v diskusi nenapsali. Zkrátka děkuji všem, kteří akci jakkoliv podpořili, ať už mohli zaslat peníze či nás jen podpořili v diskusním fóru a v neposlední řadě patří poděkování i pracovnicím útulku.

Martina Zemanová


Občianske združenie FRBUL * Powered by Panavis & QC | ©2018
FRBUL - francúzsky buldoček - francouzský buldoček - french bulldog